Armatura bezdotykowa

Przyzwyczailiśmy się już, że w miejscach użyteczności publicznej na ogół montowana jest bezdotykowa armatura łazienkowa. Plusy tego rozwiązania są oczywiste – przemawiają za nim przede wszystkim względy higieniczne i ekonomiczne. W galeriach handlowych, biurowcach i budynkach służby zdrowia, w miejscach gdzie przebywa duża liczba osób i gdzie najłatwiej o kontakt z chorobotwórczymi bakteriami, bezdotykowe baterie umywalkowe są już standardem.
Firma Ferro posiada w swej ofercie szeroki wybór bezdotykowej armatury dla obiektów użyteczności publicznej. Oprócz baterii umywalkowych i pisuarowych, oferuje również mieszacze wody i piloty sterujące, pozwalające na zindywidualizowanie sposobu działania w zależności od potrzeb konkretnego użytkownika.
Zwolennicy absolutnej higieny doceniają obecne na rynku od 2014 roku urządzenia z serii Sirocco Sensor. To kolekcja baterii, w których strumień wody uruchamiany jest wtedy, gdy zamontowany w nich czujnik rozpoznaje obiekt – na przykład ręce umieszczone pod wylewką baterii – a zamyka się po ich usunięciu z pola jego działania. Przepływ wody wynosi w nich zaledwie 5 litrów na minutę. Rozwiązania sprawdzone w serii Sirocco zastosowane zostały we wprowadzonych w 2015 roku do oferty Ferro bateriach serii Mistral i Bora. To doskonały przykład proekologicznego wykorzystania nowoczesnych technologii w branży sanitarnej.
Kilka modeli baterii bezdotykowych przeznaczonych jest do zastosowania w miejscach, do których woda dostarczana jest do urządzenia w postaci wstępnie zmieszanej – są to niektóre wersje Sirocco Sensor i Bora Sensor. Jeśli zaś do baterii doprowadzona jest woda ciepła i zimna, warto skorzystać z modelu Mistral Sensor wyposażonego we wbudowany mieszacz lub z baterii typu Pre-Mixed z serii Sirocco i Bora Sensor, wyposażonych w mechaniczny mieszacz zewnętrzny MM10. Bardziej zaawansowana technologia została zastosowana mieszaczu termostatycznym MT15B, w którym temperatura jest ustawiana w zakresie 30-70°C przez administratora, bez możliwości ingerencji przez osoby nieupoważnione do sterowania systemem. Jeden mieszacz MT15B zaopatrzy w wodę do 5 baterii bezdotykowych, jest więc urządzeniem bardzo wydajnym. Warto zaznaczyć, iż Bora to pierwsza bezdotykowa bateria Ferro montowana do ściany.
Dopełnieniem wyposażenia łazienki w urządzenia działające na zasadzie detekcji są zawory pisuarowe Zephyr występujące w wersji podtynkowej lub natynkowej, a także bezdotykowe dozowniki na mydło w płynie Mistral i Bora, które stylistyką pasują do baterii należących do obu serii. Zastosowane w nich rozwiązania nie tylko dają poczucie bezpieczeństwa i komfortu dla użytkownika – są również wygodne w obsłudze dla administratorów. Niewątpliwym ułatwieniem sterowania ustawieniami tych urządzeń są dedykowane do nich piloty dla zaworów i baterii i dla dozowników. Z ich pomocą można ustawić zasięg detekcji, czas zabezpieczenia przed długotrwałym wypływem wody i czas blokady przed kolejnym użyciem, a także opóźniać włączanie i czas spłukiwania dla zaworów pisuarowych. Można również zaprogramować cykliczne spłukiwanie oczyszczające zapobiegające zastojowi wody w rurach. W przypadku dozowników na mydło jeden pilot pozwala ustawić objętość dawki wypływającego mydła i wypełnić nim układ po napełnieniu wspólnego zbiornika.
Armatura bezdotykowa to przede wszystkim duże oszczędności w skali roku. Nowoczesne rozwiązania zapewniają napowietrzony, komfortowy przepływ około 5 litrów wody na minutę, przy ciśnieniu 3 bar (klasyczna bateria łazienkowa – to około 12 l/min). Po roku użytkowania armatury bezdotykowej nasze koszty poniesione na jej zakup zwracają się.

Nowoczesny design baterii, zaworów i dozowników pozwala na stworzenie spójnej aranżacji pomieszczeń sanitarnych, nie tylko efektownej wizualnie, ale również przynoszącej istotne ekonomiczne korzyści.

Mistral Sensor bezdotykowa bateria umywalkowa stojąca z wbudowanym mieszaczem_BBB111

Mistral Sensor bezdotykowa bateria umywalkowa stojąca z wbudowanym mieszaczem_BBB111 (2)

Bora Sensor_BBB121_Bora Sensor bezdotykowy dozownik do mydła w płynie_BBB122 aranz1_

 

Bora Sensor bezdotykowy dozownik do mydła w płynie

Materiały prasowe Afir Biuro PR firmy Ferro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *