Łazienka szyta na miarę potrzeb

Nowoczesne wyposażenie łazienkowe projektuje się tak, by dać użytkownikom możli-wość dostosowania sprzętu do ich preferencji. Jakie rozwiązania sprawdzą się w ła-zience, z której korzysta kilkoro domowników?
Aranżacja wnętrza, z którego ma korzystać kilkoro użytkowników o zróżnicowanych prefe-rencjach, to trudne zadanie, wymagające kompromisów – zarówno w kwestii wizualnego, jak i funkcjonalnego dopasowania sprzętów. Codzienny rozkład dnia, indywidualne nawyki i zwy-czaje, a nawet wzrost domownika to tylko niektóre spośród czynników, decydujących o wy-godzie korzystania z wyposażenia łazienki. Jak zaprojektować ją, by realizowała potrzeby wszystkich użytkowników? Decydujące dla komfortu funkcjonowania będzie wykorzystanie rozwiązań, które uporządkują przestrzeń oraz ułatwią wykonywanie codziennych czynności dzięki możliwości regulacji parametrów. O jakim wyposażeniu mowa?

fot.Grupa_Armatura

Ustawienie ma znaczenie

Wybierając łazienkowe wyposażenie, warto szukać rozwiązań umożliwiających zmianę ustawień – tak, by odpowiadały one preferencjom domownika aktualnie korzystającego z danego elementu. W przypadku strefy prysznicowej będą to natryski przesuwne. Konstrukcja tego typu modeli oraz mocowanie rączki natryskowej na ruchomym uchwycie pozwalają re-gulować wysokość jej położenia. – Dobrym uzupełnieniem takiego zestawu będzie rączka natryskowa z możliwością ustawienia intensywności strumienia – od łagodnie masującego, przez standardowy po bicz wodny – podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Przy wyborze tego elementu warto również zwrócić uwagę na obecność systemu „easy clean” służącego oczyszczaniu osadów kamiennych z twardej wody. Przy intensywnej eks-ploatacji, związanej z większą liczbą domowników, takie rozwiązanie może znacząco prze-dłużyć żywotność rączki – dodaje ekspert.
Zwiększające komfort użytkowania wyposażenie wykorzystać można także w strefie toaleto-wej. Ciekawym i praktycznym elementem, ułatwiającym użytkowanie większej liczbie osób, jest bateria bidetowa z ruchomym napowietrzaczem. Dzięki możliwości swobodnego usta-wiania kierunku padania strumienia wody, gwarantuje ona wygodne podmycie – bez względu na wzrost domownika. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest natrysk typu bidetta, monto-wany przy baterii umywalkowej. Dzięki długiemu wężowi, z łatwością sięgnie on do miski sedesowej, ułatwiając wykonanie czynności higienicznych.

Funkcjonalne przechowywanie

W łazience, z której korzysta większa liczba osób, konieczne jest także wygospodarowanie miejsca na najpotrzebniejsze akcesoria, eliminując tym samym ich w widocznych punktach. Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie zakup mebli łazienkowych, wyposażonych w pojemne szafki i szuflady. – W łazienkach o małej powierzchni, sprawdzą się wysokie i wąski słupki, które dzięki kompaktowej konstrukcji mogą być z powodzeniem montowane także w ścien-nych wnękach – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Ciekawym rozwiąza-niem są także szafki podumywalkowe, dopasowane kształtem i rozmiarem do ceramiki – do-daje ekspert. Wybierając meble łazienkowe, warto zweryfikować, czy są one wyposażone w rozwiązania zapewniające trwałość nawet przy wysokiej częstotliwości użytkowania, takie jak np. systemy spowalniania zamykania szuflad.
Umywalka razy dwa
Dysponując wnętrzem o większej powierzchni, warto zastanowić się także nad zaprojekto-waniem dwóch osobnych stref umywalkowych, umożliwiających wspólne korzystanie z ła-zienki parze. Wygodnym rozwiązaniem, które zapewni spójność wizualną i efektywne zago-spodarowanie przestrzeni, będzie zamocowanie dwóch modeli nablatowych na szerokiej szafce lub blacie. Wolna przestrzeń wokół ceramiki posłuży natomiast do przechowania naj-potrzebniejszych akcesoriów i kosmetyków.

fot.Grupa_Armatura_1

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *