Jak zmierzyć miejsce na szafę wnękową?

Wydaje się to proste – Pobranie wymiarów wnęki to nic innego jak zmierzenie jej wysokości, szerokości i oczywiście głębokości. Jednak należy pamiętać o kilku kwestiach.
Po pierwsze :
wnęki dzielimy na jednostronne lub dwustronne.
Wnęka jednostronna wymaga zamontowania przynajmniej jednej ściany bocznej szafy z płyty meblowej. Szafę wnękową we wnęce dwustronnej możemy zbudować z wykorzystaniem ścian pomieszczenia, bez konieczności dobudowania ścian z płyt meblowych. W tym wypadku to mur będzie stanowił ściany boczne szafy.
Przy pomiarze wnęki musimy zatem ustalić najpierw jak dużą szafę chcemy mieć. Czy będzie zajmowała całą wnękę (dwustronną) czy będzie sięgała do sufitu . Z wnęka jednostronna jest prościej gdyż daje możliwość samodzielnego określenia szerokości szafy gdyż brakującą ściankę boczną dobudujemy w odpowiednim miejscu
Jeśli mamy do zagospodarowania płytszą wnękę należy pamiętać, że nie wszystkie standardowe rozwiązania będą mogły zostać w niej zamontowane.

Dokładny pomiar wysokości szafy

Ze względu na występujące często różnice wysokości spowodowane nierównością ścian wysokość szafy mierzymy od podłogi do sufitu w obydwu rogach wnęki. Z szerokością wnęki jest podobnie, należy zmierzyć ją przy podłodze i tuż pod sufitem. Standardowa głębokość szafy wnękowej wynosi 60 cm. Po zamontowaniu drzwi przesuwnych pozostaje 50 cm głębokości wnętrza, co pozwala na zastosowanie standardowych drążków na wieszaki oraz koszy/szuflad.
Zapraszamy do współpracy wspólnie znajdziemy odpowiedni rodzaj szafy wnękowej dla każdego typu wnęki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *