Pokoje młodzieżowe: pokoje dla nastolatków : pomysły i aranżacje wnętrz

Pokoje młodzieżowe są wyzwaniem aranżacyjnym dla rodziców. Pokoje dla nastolatków to już nie tylko pokój nastolatka czy nastolatki ale i pokój urządzony jak dla dorosłego. Nastolatki mają już swoje pomysły a często i sprecyzowane oczekiwania względem swojego pokoju, chcą by pokój miał charakter wyrażający ich osobowość  i zainteresowania. Aranżacje wnętrz pokoju młodzieżowego powinny sprostać tym wymaganiom przy czym pokój nie powinien tracić na funkcjonalności. Urządzając pokój młodzieżowy musimy wziąć pod uwagę, że okres nastoletni to nadal okres zmieniających się szybko zainteresowań, gustów warto więc postawić na taką aranżacje pokoju młodzieżowego by w łatwy, niedrogi sposób móc dokonywać jego metamorfoz poprzez chociażby wymianę dodatków.

W artykule przedstawiamy pomysły na pokoje dla nastolatków, które mogą stanowić inspirację.

Pomysły na pokoje dla nastolatków

Pokoje młodzieżowe to wnętrza spełniające wiele funkcji. Powinny być funkcjonalne i modne.  Wyposażenie pokoju dla nastolatków to zorganizowane miejsce do nauki, miejsce do wypoczynku, miejsce do przechowywania ale również miejsce w którym nastolatki będą mogły przyjmować gości na przykład mały stolik z pufami lub niewielka sofa ze stolikiem a może ciekawie zabudowane miejsce pod oknem. Pomysłów na to jak urządzić pokoje dla nastolatków jest mnóstwo wszystko zależy od tego z jakim wnętrzem mamy do czynienia oraz od oczekiwań młodych ludzi.

Pokój młodzieżowy dla nastolatki

Pokój młodzieżowy dla nastolatki nie przypomina już pokoju małej księżniczki. Dziewczyny często wybierają do swojego pokoju styl skandynawski, nowoczesny choć nie brakuje zwolenniczek stylu klasycznego czy na przykład prowansalskiego. Kolorystyka pokoju dla  nastolatki najczęściej wybierana to biel, szarość, mięta, pudrowy róż, turkus czy kolory pastelowe. Wyposażeniem wnętrza, które chce mieć w swoim pokoju nie niejedna nastolatka jest toaletka i duże lustro. Z dodatków w pokojach nastolatek najczęściej pojawiają się tematyczne plakaty, narzuty, dekoracyjne poduszki, nadający ciepła i przytulności dywan, ramki ze zdjęciami, ozdobne pudełka.

Pokój młodzieżowy dla nastolatka

Pokój młodzieżowy dla nastolatka musi mieć charakter, swoją aranżacją pokój często przypomina już wnętrze dorosłego mężczyzny. Bardzo często królują w nich nasycone barwy: żółte, czerwień, grafit butelkowa zieleń, szarość, drewno i dodatki czerni. Chętnie wybieranym stylem aranżacji pokoju dla nastolatka jest styl industrialny lub nowoczesny gdzie pojawia się cegła, beton, W dodatkach chłopcy stawiają na fototapety, mapy, dekoracje podkreślające ich zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *