Nowoczesne aranżacje sypialni – biały i czerwony

Nastrojowe, otulające przygaszonymi barwami podobnymi nocy, wyciszające zmysły i kołyszące do snu – sypialnie w ciemnej tonacji, czy wręcz przeciwnie – kojarzące się z uczuciem czystości i świeżości, pełne światła i lekkości, zapraszające do powitania z radością nowego poranka – sypialnie w bieli. Nie rozstrzygniemy tego pozornego dylematu, pozostawiając wybór osobom zainteresowanym urządzaniem sypialni, ale z przyjemnością pokażemy kilka inspirujących aranżacji wnętrz – tych jasnych i tych ciemnych.
Z reguły pożądany klimat pomieszczenia tworzą odpowiednio dobrane i harmonijnie zestawione dodatki: tkaniny, dywany, oświetlenie, etc., a jego duszę – przedmioty, z którymi jesteśmy związani, drogie pamiątki, fotografie, ulubione książki, obrazy. W sypialniach prezentowanych na zdjęciach pierwszorzędną rolę w budowaniu nastroju odgrywają jednak meble, a wszystko za sprawą tańca …
Sypialnia Flamenco to nowoczesne meble, które w zamyśle projektantów zapewne budzić miały skojarzenia z andaluzyjskim tańcem pełnym ekspresji i pasji, bowiem zachwycają dynamizmem form i bogatą kolorystyką o barwach spotykanych wśród rozłożystych sukien, chust i wachlarzy tancerek Flamenco. W sypialni w wersji kolorystycznej notte dominuje głęboka czerń naturalnej okleiny modyfikowanej i szkła, która ciekawie współgra z palisandrową aplikacją i akcentami czerwieni. Najważniejszym meblem pomieszczenia jest oczywiście wygodne dwuosobowe łóżko. Obowiązkowo na stelażu ze sprężystymi listwami, aby zapewnić komfort wypoczynku. W opcji dodatkowej posiada schowek na pościel z podnośnikiem materaca. Łóżko przykuwa uwagę szerokimi listwami: w zagłówku i szczycie dolnym. Struktura palisandrowej okleiny z wyraźnym usłojeniem jest niezwykle dekoracyjna, dodatkowo uroku dodaje jej nieregularna linia, która sprawia, że listwa przypomina surową deskę wyciętą z tego egzotycznego drzewa. Motyw palisandrowej dekoracji pojawia się także w pozostałych meblach – zdobi fronty szuflad szaf i komód, jest elementem toaletki i stołka oraz wielu innych brył tej różnorodnej kolekcji. Po obydwu stronach łóżka jego nieodłączne towarzyszki –niewielkie szafki nocne z szufladami otwieranymi na dotyk i podręcznymi półeczkami. Czerń frontów lakierowanych na wysoki połysk, szkła blatu oraz dyskretny akcent czerwieni w połączeniu ze światłem nastrojowych lampek nocnych budują niezwykle intymną atmosferę godną opowieści z Księgi tysiąca i jednej nocy.
Po nocy nastaje dzień – w sypialni Flamenco w wersji kolorystycznej bianco miło jest celebrować sobotni poranek niespieszną toaletą przy uroczej, prostej toaletce, przed ogromnym prostokątnym lustrem. Dominującym kolorem w pomieszczeniu jest ciepły odcień kremu, pięknie podkreślony wstawkami wykończonymi naturalną okleiną dębową. Cicho, miękko i czysto … Szuflady i drzwiczki bezszelestnie otwierają się pod lekkim dotknięciem, puszyste dywany tłumią kroki, dyskretnie oświetlenie zagłówka zaprasza do lektury, zegar leniwie odmierza czas, a wygodne dwuosobowe łóżko (aż w czterech rozmiarach) obiecuje solidny wypoczynek. Taka jest sypialnia Flamenco bianco o jedwabiście gładkich frontach lakierowanych na wysoki połysk, pełna światła, elegancji i powabu.
Biel i czerń, dzień i noc, kontrast i dopełnienie, czyli aranżacje sypialni Flamenco w dwóch wersjach kolorystycznych – każda odmienna w swoim charakterze i jakże wyrazista, zapraszająca do odpoczynku w otoczeniu wysmakowanych estetycznie mebli i dodatków, niepowtarzalna.

sypialnia Flamenco bianco

sypialnia Flamenco notte

One Reply to “Nowoczesne aranżacje sypialni – biały i czerwony”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *