Jadalnie w sielskim klimacie: Arkadia i Toskania

Różnorodność przeżyć zdobywanych w odwiedzanych miejscach jest największą radością podróżnika. Wrażenia wywołane krajobrazami, smakami i dźwiękami tworzą wielowymiarowy obraz. Gdy sprawia on, że myśl może uwolnić się od codziennego pośpiechu i zatopić w pięknie płynącym z otaczającego świata, a czas zda się płynąć wolniej, czujemy się po prostu szczęśliwi. Siła tych pozytywnych emocji powoduje, że będziemy tęsknić za tym miejscem i wspominać je z sentymentem.
Podobne doświadczenia gromadzimy nieraz na naszych kulinarnych szlakach, przemierzanych w domowym zaciszu. Gdy najlepsze doznania wywołane smakiem potraw współgrają ze scenerią ich serwowania, dzięki czemu mamy szczęście przeżywać prawdziwą, głęboką radość ucztowania.
Miłośnicy dobrego smaku i tradycyjnego stylu znajdą zadowolenie z takiego sielskiego klimatu, jaki wnoszą we wnętrza kolekcje firmy Mebin: Toskania i Arkadia. Inspirowana szykiem klasycznych włoskich mebli Toskania, stwarza w jadalni przestrzeń budzącą skojarzenia z najpiękniejszymi widokami krainy, którą przywołuje w nazwie, uwielbianej przez podróżników. Szlachetność surowca, najwyższej miary rzemiosło, klimat południa – to cechy, które zostały wyrażone w tych meblach wykonanych z litego drewna pokrytego specjalnym lakierem czyniącym jego powierzchnię jedwabiście gładką. Kolor antycznego orzecha, na jaki zostały wybarwione tworzy ciepłą atmosferę wnętrza. Frezowane w geometryczne kształty fronty szafek i szuflad wykonanych w tradycyjny sposób, bez prowadnic, dyskretnie zdobione prostą ornamentyką wieńce mebli, starannie dobrane okucia w kolorze starego złota sprawiają, że meble emanują najwyższej klasy elegancją i klasycznym umiarem. Z kolei zwolenników eksponowania w meblach cech dawnego rzemiosła w bardziej rustykalnym stylu zadowoli kolekcja Arkadia. W urządzonej nimi jadalni wyobraźnia przenosi nas w krajobrazy północy, do dawnych holenderskich i niemieckich domów czy szlacheckich dworów polskich. Wyżłobione w litym sosnowym drewnie wyraziste ozdoby frontów i wieńców, toczone nogi, mosiężne stylizowane okucia podkreślają tradycyjny charakter tych masywnych mebli, ale ich staranna ręczna obróbka i pokrycie utwardzającymi powierzchnię lakierami sprawiają, że są one i solidne, i eleganckie. Dzięki wysokiej klasy wykończeniu i nawiązywaniu do dobrego, starego stylu meblarstwa mogą stać się ozdobą ekskluzywnego salonu.
Atmosfera, którą tworzą te stylizowane meble rodzi przeżycia, jakich doznajemy zwiedzając historyczne miejsca, w których aura świetnej przeszłości nadaje szlachetności współczesnemu życiu. Urządzone nimi jadalnie to właśnie miejsca, w których codzienność spotyka się z tradycją, dodając ujmującego uroku spożywanym posiłkom. W różnego rodzaju witrynach, wąskich i szerokich, przeszklonych, otwartych i półotwartych doskonale prezentuje się stylowa porcelana. Na szafce z barkiem oczekują na otwarcie butelki wina, a na obszernym stole urzeka bogactwo barw, smaków i aromatów potraw. To kunsztowna rama sielskiego obrazu spotkania w gronie rodziny i znajomych, który zostaje w naszych najlepszych wspomnieniach.
Taka stylizacja na wystrój wnętrza rodem z włoskiej willi i pałacu albo szlacheckiego dworu wśród powszechnej mody na nowoczesne minimalistyczne formy może wydać się snobizmem. Biorąc jednak pod uwagę nawiązanie do najlepszych tradycji wzornictwa i wykonania tych mebli, śmiało można stwierdzić, że jeśli już, to jest to „pozytywny snobizm”, a to oznacza tyle, co dążenie do dobrej jakości i wysokiej klasy.

Mebin, Arkadia Jadalnia

Mebin, Arkadia Witryna Komoda Duża

Mebin, Toskania Jadalnia (2)

Mebin, Toskania Jadalnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *