Sypialnie w różnych stylach – od klasyki do nowoczesności

Sypialnia jest najbardziej prywatnym, przepełnionym intymnością pokojem w naszym domu. W niej przecież powstają marzenia – te senne i te na jawie – kreujemy więc jej wnętrze zgodnie z naszymi najskrytszymi pragnieniami. Możemy stworzyć nastrój królewskiego przepychu, ekskluzywnego komfortu i elegancji albo klimat prostoty i wygody. Przede wszystkim to miejsce błogiego odpoczynku i regeneracji sił witalnych. Niezależnie od stylu, dążymy więc do stworzenia w niej atmosfery sprzyjającej dobremu samopoczuciu i odprężeniu. Szlachetne materiały, stonowana kolorystyka i dyskretne piękno wykończenia mebli posłużą najlepiej do osiągnięcia zamierzonego efektu. Znajdziemy je w kolekcji sypialni firmy Mebin, oferującej zarówno zestawy w stylu klasycznym, ukazanym we współczesnej odsłonie, jak i w nowoczesnym.
Centralnym elementem aranżacji sypialni jest wygodne łóżko. W liniach klasycznych stylizowane jest na wytworne łoże, ze starannie zdobionym zagłówkiem i dolnym szczytem. W zestawach klasycznych Szmaragd czy Opium ujrzymy w nim pełne majestatu kształty w ciepłych odcieniach czereśni lub patynowanej złotem bieli. Taki charakter mają też inne kolekcje mebli dla ludzi szukających w sypialni podniosłego nastroju i szyku – Afrodyta i Lazuryt. Prócz wspaniałego łóżka są w nich sprzęty dające poczucie komfortu, ale i porządku: szafki nocne, obszerne masywne szafy w różnych rozmiarach i skrzynie na pościel wykończone dekoracyjną tkaniną. Wytworność tych sypialni podkreślają eleganckie toaletki, tapicerowane stołki lub ławki. Łagodne zaokrąglenia frontów, łukowato sprofilowane frezowane płaszczyzny to elementy rzemieślniczego kunsztu gwarantujące w sypialni najwyższą jakość i nawiązanie do tradycji. Efekt porządku i równowagi w aranżacji przestrzeni zapewnia układ oparty na symetrii. Doskonale sprawdzają się w tym szafki nocne tworzące z łóżkiem ciekawe efekty kompozycyjne. Są one szczególnie istotnym elementem nowoczesnych zestawów, w których podkreślają chętnie stosowane zestawienia kolorystyczne i materiałowe. Oryginalnie prezentuje się podwójny zagłówek w obszernym łóżku ArtModulo, zaprojektowany jako zachodzące na siebie płaszczyzny, drewniana i tapicerowana. W dwukolorowych seriach ArtModulo, Corino i Verano, zagłówki obite czarną tkaniną dają minimalistycznym drewnianym bryłom stylowy charakter i pożądaną w sypialni przytulną miękkość. W nowoczesnych zestawach również pojawiają się skrzynie, toaletki, ławki. Niezmiennie tworzą poczucie komfortu i ładu, lecz ich forma idzie z duchem czasu – stąd też nowatorskie rozwiązania jak choćby szuflady toaletek otwierane na dotyk. Meble nowoczesne to propozycja dla szukających wygody, ale ceniących też elegancję. Taka jest sypialnia Rossano, zachwycająca naturalną prostotą, wyrażoną poprzez wyeksponowanie rysunku słojów drewna w minimalistycznych kształtach brył. Solidne łóżko zdobi tylko czerń łagodnie zaokrąglonego zagłówka, frontów szaf i elementów asymetrycznej toaletki. Całość nie sprawia jednak wrażenia ascetycznej przestrzeni – surowemu pięknu mebli zawdzięczamy spokój i harmonię, które sprzyjają oderwaniu się od codziennych problemów i wszechstronnej odnowie organizmu.
Nie sposób kreować upragniony nastrój w sypialni bez odpowiednio dobranego oświetlenia. Kolekcje firmy Mebin szczycą się mistrzowskimi rozwiązaniami w tym względzie. Warto więc zwrócić uwagę na podświetlane zagłówki w klasycznej serii Opium, eksponujące zdobienia i malujące dyskretnym, ciepłym blaskiem przestrzeń wnętrza.
Tak w klasycznym, jak i nowoczesnym wystroju sypialni to właśnie meble grają główną rolę. Stronimy od wypełniania jej drobiazgami i bibelotami, unikając przeładowania szczegółami. Wybierajmy więc takie sprzęty, które same będą stanowić ozdobę, stwarzając klimat dobrego smaku i elegancji, tak niezbędnego dla zapewnienia sobie relaksu i wypoczynku.

Afrodyta Sypialnia

ArtModulo Sypialnia

Corino Sypialnia

Opium Sypialnia

Rossano Sypialnia

Verano Sypialnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *